Informacje

Tańcząc, zyskujemy lepszą koordynację, a nasze ruchy nabierają gracji, lekkości i zmysłowości. No i zmęczenie jest znacznie przyjemniejsze niż w przypadku innych aktywności fizycznych.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego stroju oraz propozycje kilku zestawów przeznaczonych do różnych rodzajów tańca.
 

Wygodnie, bezpiecznie i ładnie

O tym, że strój powinien dawać poczucie maksymalnego komfortu, nie ograniczać ruchów oraz zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa chyba nikomu nie trzeba przypominać. Najczęściej kluby fitness i zwykłe szkoły tańca nie posiadają sztywnych wymogów co do stroju, jednak wygodna, sportowa odzież z pewnością okaże się lepszym wyborem niż ubrania noszone na co dzień. Strój powinien również odzwierciedlać charakter tańca. Jeśli wybierasz się na zajęcia latino solo postaw na żywe i ciepłe kolory oraz przewiąż biodra chustą, która podkreśli ich ruch. Na kurs bollywood dance możesz założyć jakiś orientalny dodatek, a na zajęcia hip hop wybierz ubrania w streetwearowym stylu.

Jeśli to nie jest nauka profesjonalnego tańca, specjalne obuwie nie będzie konieczne. Śmiało możesz włożyć sportowe buty, pamiętaj jednak, że powinny mieć dość elastyczną i miękką podeszwę, która umożliwi swobodne wykonywanie każdego kroku i płynną zmianę ruchów. Możesz również zrezygnować z obuwia i tańczyć na boso :)

Bardzo istotne jest także to, aby po prostu się sobie podobać. Pamiętaj, że najprawdopodobniej będziesz tańczyć w sali z lustrami i przez około godzinę oglądać swoje odbicie, dlatego warto, aby był to zadowalający widok. Stare, rozciągnięte i workowate dresy zostaw do domowych porządków, a o wpijających się w ciało ciasnych, więcej odkrywających niż zasłaniających ubraniach zapomnij na dobre.

 

Latino solo

Latino solo jest chyba najpopularniejszym rodzajem zajęć tanecznych w klubach fitness. W tym przypadku ubranie powinno być swobodne, ale jednocześnie podkreślające zmysłowość i kobiecość. Z pewnością sprawdzą się legginsy oraz przylegająca do ciała koszulka.

Hip Hop

Hip Hop charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym i dynamicznym zakresem ruchów, dlatego najlepiej wybrać luźne, nie krępujące ciała ubrania w stylu ulicznym. Niekoniecznie muszą być to bawełniane dresy, równie dobrze sprawdzi się odzież z innych tkanin. W przypadku butów najlepszym wyborem będzie model zapewniający stabilizację kostce.

 

Właściwy dobór stroju to bardzo istotna kwestia. Ważna jest nie tylko wygoda, ale również modny wygląd, który każdej kobiecie poprawi samopoczucie i pozwoli poczuć się pewniej na parkiecie.

Ocena: 0