Informacje

Marka BARTEK istnieje na rynku od 1991 roku.
W tym czasie zdobyła ogromne doświadczenie oraz zaufanie rodziców, dbając o komfort i zdrowy rozwój dzieci. 
Jest największym producentem obuwia dziecięce w Polsce, ale produkty tej marki można kupić na całym świecie. 

 

Zespół tworzą specjaliści, dla których najważniejsze jest, aby buciki jak najlepiej odpowiadały anatomii dziecięcych stóp. Co roku przygotowują oni ok. 300 wzorów bucików, w wielu wariantach kolorystycznych. Zazwyczaj są to projekty autorskie, opracowane wspólnie z ekspertami z różnych dziedzin, aby zagwarantować jak najwyższą jakość. Dodatkowo w każdym sezonie produkty poddawane są specjalistycznym testom, przeprowadzanym przez niezależne instytucje, mające na celu potwierdzenie ich wysokiej jakości. Wspólnie z antropologami i lekarzami ortopedii z Instytutu Przemysłu Skórzanego prowadzą także cykliczne badania stóp dzieci w wieku od 0 do 10 roku życia, w ramach programu Akademia Zdrowej Stopy BARTEK. 

BARTEK posiada ponad 20 sklepów firmowych w całej Polsce, ponadto współpracuje z kilkuset sklepami multibrandowymi w kraju i za granicą. W salonach pracują osoby wykwalifikowane, które posiadają odpowiednią wiedzę na temat obuwia dziecięcego. Ponadto salony wyposażone są w specjalistyczne miarki do stóp, które ułatwiają właściwy dobór bucików. 

 

Firma produkuje obuwie w czterech kategoriach:

- niemowlęca - obuwie w rozmiarach 17-21 EU,

- poniemowlęca - obuwie w rozmiarach 19-26 EU,

- przedszkolna - obuwie w rozmiarach 26-32 EU,

- szkolna - obuwie w rozmiarach 33-40 EU.

 

Nowoczesne rozwiązania stosowane w butach BARTEK:

 1. Wkładki: antygrzybiczna i antybakteryjna B-FRESH oraz Dry&Go.
  Wkładki mają odpowiednio wyprofilowany kształt, co zapewnia właściwą stabilizację stóp. Są wykonane ze skóry naturalnej i pianki lateksowej, która zawiera aktywny węgiel drzewny absorbujący nieprzyjemne zapachy stóp. Działają jak wbudowany dezodorant, skutecznie zapobiegając powstawaniu przykrego zapachu potu wewnątrz buta. Dzięki wkładkom obuwie dłużej zachowuje świeżość, a stopy dziecka przez cały dzień są czyste, zdrowe i bezpieczne. Dodatkowo doskonale amortyzują wstrząsy podczas chodzenia, przynosząc ulgę zmęczonym stopom.
 2. Elementy odblaskowe - gwarantujące lepszą widoczność na drodze po zmierzchu.
 3. Membrana BRTKtex.
  Zastosowanie membrany BRTKtex zapewnia 100% wodoszczelności i wiatroszczelności przy równoczesnej optymalnej oddychalności. Membrana BRTKtex stanowi nieprzepuszczalną barierę dla deszczu, błota i śniegu. W efekcie buty pozostają wewnątrz zawsze suche. BRTKtex odprowadza nadmiar wilgoci wydzielanej przez stopę, pozwala więc na jej oddychanie podczas wysiłku. 
 4. Membrana SYMPATEX REFLEXION.
  Stanowi nieprzepuszczalną barierę dla deszczu, błota i śniegu. Odprowadza nadmiar wilgoci wydzielanej przez stopę, pozwala na jej oddychanie i chłodzenie podczas wysiłku. Reguluje temperaturę stóp, przez co zapewnia im utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu, a tym samym zapewnia komfort i higienę. Dodatkowa aluminiowa powłoka na membranie sprawia, że buty są nawet 2x cieplejsze od obuwia wykonanego na ociepleniu z podszewki owczej.

 

System montaży butów BARTEK:

 1. Spody z termokauczuku, cholewki z miękkiej skóry zawinięte pod stopy, zamiast sztywnej podpodeszwy – to nadzwyczajna elastyczność przyjazna dla stopy malucha. System ten sprawia, że lekki i swobodny jest każdy krok. Ręcznie szyta, jak w indiańskim mokasynie wstawka, podkreśla miękkość całego bucika, a podwyższony czubek buta daje jeszcze większą swobodę paluszkom.
 2. Strobel - tradycyjna podpodeszwa została zastąpiona specjalnie dobraną włókniną i zszyta z cholewką.
 3. Ćwiekowane - nowatorska konstrukcja podpodeszwy, czyli w miejscu zginania się stopy dzieci w czasie chodzenia zastosowano super elastyczną piankę, która ułatwia zginanie butów i sprawia, że dziecko wykorzystuje naturalną siłę swoich mięśni.
 4. Wtryskowe - wyeliminowanie klejenia, czyli wtryskiwanie poliuretanu bezpośrednio na miękką cholewkę. Dzięki temu dziecko nosi buty na jeszcze lżejszych i bardziej elastycznych spodach. Nie ma klejenia, nie ma odklejania, a przemakanie znacznie ograniczone.
 5. Stroblowo-przeszywany - połączenie dwóch systemów montażu (Strobla i Przeszywanego) powoduje, że obuwie montowane tym systemem jest bardzo lekkie, elastyczne, komfortowe i trwałe.

 

Obuwie profilaktyczne BARTEK może być również stosowane w celu zapobiegania powstawaniu wad czynnościowych kończyn dolnych u dzieci i młodzieży, takich jak: 

- koślawość kolan,

- koślawość stóp,

- szpotawość stóp,

- stopy płasko-koślawe,

- stopa wiotka,

- płaskostopie podłużne,

- płaskostopie poprzeczne,

- paluch koślawy,

- szponiaste ustawienie palców.

 

Obuwie profilaktyczne BARTEK zalecane jest do noszenia przez dzieci ze zdrowymi stopami, w celu niedopuszczenia do powstawania powyżej wymienionych wad stóp. Może być również stosowane do specjalistycznych wkładek ortopedycznych, zaleconych przez lekarza ortopedę (dostosowanych do rodzaju wady i wymiarów stóp dziecka), wkładek gotowych dostępnych w sklepach specjalistycznych lub wykonanych na indywidualne zamówienie w warsztatach techniki ortopedycznej.

 

Wszystkie buty dla dzieci firmy BARTEK można znaleźć tutaj >>>kliknij<<<

 


Pamiętajcie, że nasi doświadczeni sprzedawcy służą swoją pomocą. W godzinach pracy możecie uzyskać wszystkie potrzebne informacje dzwoniąc pod numer: + 48 509 608 743 lub szukać kontaktu na naszym fanpage na Facebook.com/ButyDlaMalucha


Ocena: 0