Informacje

Trochę historii...

Original BUFF® narodził się w Igualadzie, 60 kilometrów od Barcelony. Dziś ich siedziba nadal znajduje się w tym słynnym regionie.

Kataloński biznesmen Joan Rojas około 1991 r. był zapalonym motocyklistą, zakochanym w poczuciu wolności, którą odczuwał, kiedy jeździł po drogach Igualady. Wtedy zdał sobie sprawę, że jego wojskowy ocieplacz na szyję nie wystarcza. Nadszedł dzień, kiedy Joan zdecydował, że chce stworzyć dokładnie to, czego potrzebował. Dzień w dzień pracował w rodzinnej fabryce tekstyliów w Igualadzie, projektując produkt, którego potrzebował: bezszwową, rurową chustę wykonaną z mikrofibry.

Chusty nie były wytwarzane na masową skalę. Początkowo tylko krewni i przyjaciele Joana używali chusty Original BUFF®. Wkrótce ludzie zainteresowali się produktem, a Joan w końcu zdecydował się uruchomić swoją pierwszą kolekcję. Zaledwie trzy lata później chusty były dostępne w Niemczech, Francji i Szwajcarii. Sukces przyszedł dzięki ciężkiej pracy, dużej pewności siebie i apetytowi na zmiany. Niestrudzona i nienasycona i natura Joana Rojasa była początkiem i na zawsze pozostanie kluczową częścią BUFF®.

BUFF® rozwijał się przez lata. Od samego początku wyróżniał się designem i chciał stworzyć produkty, które będą dobrze wyglądać podczas uprawiania sportu jak i na co dzień.

Obecnie BUFF® sprzedawany jest w ponad 60 krajach, ich produkty są idealne do sportów ekstremalnych, wędrówek oraz do użytku codziennego. BUFF® projektuje, tworzy i dystrybuuje czapki, szaliki i wiele innych produktów dla rosnącej grupy odbiorców, ale najpopularniejszym produktem jest wielofunkcyjna chusta Original BUFF®.

 

Chusta Junior Original BUFF® jest doskonałym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży (3-12 lat). Można jej używać o każdej porze roku zarówno do uprawiania sportów na świeżym powietrzu biegania, jazdy na rowerze, turystyki, w drodze do szkoły czy jako element codziennej garderoby. W łatwy sposób z chusty można zrobić czapkę, opaskę, maskę czy kominiarkę, może służyć także jako szalik czy ozdobna apaszka. Original Buff chroni zarówno latem - przed słońcem, jak i zimą - przed wiatrem i zimnem. Chusty nie wymagają prasowania oraz w większości inspirowane są bajkami i ich bohaterami.

 

 

ZASTOSOWANE TECHNOLOGIE I MATERIAŁY:

4 WAY STRETCH - produkt wykonany z materiału rozciągliwego we wszystkich kierunkach dla lepszego komfortu i dopasowania.

50 UPF SUN PROTECTION - ochrona przed promieniowaniem UV. Próbki materiału były testowane pod względem ochrony przed promieniowaniem UV przez LEITAT - Textile Technology Intituties zgodnie ze standardami AS/NZS 4399:1996. Wskaźnik wykazał UPF>50 (98% ochronę przed promieniowaniem UV). 

RECYCLED MICROFIBER - zaprojektowane zgodnie z myślą zrównoważonego rozwoju przy użyciu czystego plastiku z butelek pochodzących z recyklingu dostarczonego i certyfikowanego przez Repreve®. Jedna chusta wykonana jest z recyklingu 2 plastikowych butelek. 

MOISTURE MANAGEMENT - pot i wilgoć powstająca w trakcie wysiłku fizycznego odprowadzana jest na zewnątrz. Zapewnia komfort oraz pomaga utrzymać stałą temperaturę ciała. 

MULTIFUNCTIONAL - szeroka gama zastosowań i pomysłów jak nosić jeden produkt. Pojedyncza chusta Buff oferuje wiele możliwości użytkowania.

100% SEAMLESS - rurowy kawałek materiału wykonany bezszwowo zapewnia maksymalny komfort twojej skórze.

DRIES QUICKLY - materiał zawierający wysokie właściwości odprowadzania wilgoci na zewnątrz. Skutecznie i szybko transportuje pot oraz wilgoć na zewnątrz.

 

Wszystkie chusty BUFF® dla dzieci można znaleźć tutaj >>>kliknij<<<

 

    

Ocena: 0