Akcesoria młodzieżowe

akcesoria młodzieżowe
Akcesoria
Filtry
 • Wybrane filtry
  • Akcesoria
  • junior (36-40)
 • Grupa wiekowa
 • Sezon
 • Kategoria
 • Marka
 • Rozmiar
 • Kolor
 • Kampanie
 • Cena
  od
  do
Sortuj po
124Produkty
Akcesoria młodzieżowe - w naszym sklepie znajdziecie szeroką ofertę plecaków do szkoły, są też worki na buty, czapki z daszkiem, czapki na zimę, skarpetki i piłki.
Wszystkie produkty znanych marek, gwarantujących maksymalną jakość, praktyczność i wygodę użytkowania.

 

Akcesoria młodzieżowe - jaki plecak do szkoły?

Plecak od wielu lat stanowi integralną część ubioru dziecka, nastolatka i dorosłej części społeczeństwa. Daje swobodę dłoniom a w swoich komorach i kieszonkach przenosi mniej lub bardziej niezbędne przedmioty. Do szkoły pakujemy przede wszystkich książki, zeszyty i przybory do pisania. W plecaku można znaleźć drugie śniadanie, kostium na w-f, a ostatnio również laptopa. Zatem jaki plecak wybrać do szkoły?

Marka - ważna sprawa. W ofercie mamy tylko te, najpopularniejsze na rynku firmy. Plecak adidas, Nike, Vans, Reebok zawsze będzie gwarantował jakość i praktyczność.

Wielkość - dobrze jest uwzględnić, że część noszonych książek, ćwiczeń czy zeszytów będzie w formacje A4. Zatem wysokość plecaka nie powinna być krótsza niż 30 cm.

Usztywnienie i regulacja - w plecakach miejskich czy szkolnych warto zwrócić uwagę, żeby na dole i plecach znalazła się dodatkowa wkładka amortyzująca, poprawiająca komfort i zabezpieczająca od dołu zawartość plecaka.

Paski powinny mieć odpowiednią regulację. Gdy zwiększa się pojemność plecaka, zakładamy tym samym, że będzie odpowiednio ciężka zawartość, trzeba wybierać modele, w których dobrze wykonane są górne części pasków - szelek, przylegających do ramion. Powinny być odpowiednio szerokie i z amortyzującą wkładką wewnątrz. Jest to przydatne nawet przy krótkich trasach z domu do szkoły i z powrotem.

Przegrody i kieszonki - im ich jest więcej, tym teoretycznie większy porządek można utrzymać w plecaku. Na pewno minimum to dwie + kieszonka z organizerem. Ważne, żeby oddzielić np. drugie śniadanie od książek i zeszytów. Do przenoszenia laptopa powinna być również osobna przegroda, zazwyczaj dodatkowo amortyzowana. Jeśli mamy taką, a nie nosimy komputera, to w tym miejscu znakomicie odnajdą się książki, teczki czy zeszyty w formacje A4. Będą dodatkowo chronione przez zagięciami rogów.

Odblaski - jeśli nie ma w oryginale, to koniecznie trzeba dodać na zewnątrz plecaka jakiś odblaskowy element. To podczas jesiennej, czy zimowej szarugi może uratować życie.

Akcesoria młodzieżowe - plecak czy worek na buty?

Z każdym rokiem tradycyjne worki na buty są coraz bardziej rozbudowane. Worek na buty ma mocny, plecakowy materiał, okucia na rogach, sznurki, dzięki którym można go nosić na plecach. Młodzież często używa worków na buty jak zwykłych szkolnych plecaków. Jeśli niewiele jest do przeniesienia, to jest to nawet dobre rozwiązanie. Dużą zaletą jest to, że worek można złożyć i wsunąć do kieszeni, zajmuje niewiele miejsca.

Czy można zastąpić plecak workiem, bo dziecko by tak chciało?

Często zadawane pytanie w naszym sklepie. Awaryjnie, przy niewielkim obciążeniu, pwenie można. Jednak worek nie zastąpi plecaka, gdy mamy kilka książek i zeszytów. Sznurki mogą się wpijać w ramiona, książki i zeszyty mogą się pogiąć, a wiszący na plecach worek będzie obijał się o miednicę dziecka.