Buty młodzieżowe rozmiary 36 - 40

buty młodzieżowe 36,37,38,39,40
Obuwie
Filtry
 • Wybrane filtry
  • Obuwie
  • junior (36-40)
 • Grupa wiekowa
 • Sezon
 • Kategoria
 • Marka
 • Rozmiar
 • Kolor
 • Kampanie
 • Cena
  od
  do
Sortuj po
134Produkty

Buty młodzieżowe - co się nosi?

Wszyscy ulegamy trendom mody, a młodzież w szczególności. Od wielu już lat buty to jeden z najważniejszych elementów ubioru nastolatka. Najczęściej, głównie wśród chłopców, wybierane są modele sportowe, ze względu na ich wszechstronne zastosowanie, nowoczesny desing i wygodę. W zależności od zasobności portfela rodziców, wybierane są droższe lub bardziej pospolite marki i modele. Do firm, po które często sięgają nasi klienci, wybierając rozmiary dla młodzieży są m.in. Nike, Adidas, New Balance, Vans, Reebok, Converse, Kappa.

Buty młodzieżowe - jakie buty na zmianę do szkoły?

W większości szkół podstawowych i średnich, wymagane są buty na zmianę. Buty takie, mają przede wszystkim zapewnić uczniowi komfort podczas kilkugodzinnego pobytu w szkole. Muszą być dobrze wentylowane, żeby nie przegrzewać stopy. Zawsze trzeba pamiętać przy zakupie, że temperatura w szkołach to ok. 20 stopni C. Idealnym rozwiązaniem są modele z cholewką wykonaną z różnych rodzajów siateczki lub z materiały tekstylnego? Te pierwsze posiadają zazwyczaj miękką i bardzo elastyczną podeszwę. Buty z cholewką z materiały tekstylnego połączone są często z gumową podeszwą, tworząc klasyczne trampki o różnych kształtach i wysokościach. Zdarzają się placówki oświatowe, gdzie temperatura otoczenia jest tak wysoka, że jedynym rozwiązaniem są same skarpetki (moga byż z wdładką anty-poślizgową) lub klapki.

Buty młodzieżowe - jakie buty na W-F?

W szkołach lub klasach o charakterze mistrzostwa sportowego, stosowane jest obuwie dostosowane do uprawianej dyscypliny sportowej. Wiadomo, że koszykarz w swoich butach do gry nie pójdzie biegać na bieżnię i odwrotnie. W większości przypadków uczniowie uczestniczą w lekcjach ogólnorozwojowych z elementami gier zespołowych. Do tego celu poszukiwane są buty uniwersalne. Często wykorzystywane na lekcjach W-F są buty na zmianę, w których uczniowie chodzą po szkole. Trochę z lenistwa, trochę z oszczędności. Nie do końca jest to dobre rozwiązanie. Buty na W-F powinny charakteryzować się podeszwą, która dobrze trzyma się podłoża (głównie parkietu), nie zostawia śladów, cholewka jest odpowiednio mocna a zapięcie (sznurowanie) pozwala dobrze dopasować ją do stopy. Buty z miękką często bardzo anatomicznie wyprofilowaną i elastyczną podeszwą, mogą się nie sprawdzić na gładkich i suchych nawierzchniach. Będą się ślizgać przy szybszych krokach czy bieganiu podczas rozgrzewki. Pamiętać należy o częstym czyszczeniu i konserwacji butów, a w szczególności tych, w których dziecko ćwiczy. Przetarcie wilgotną ściereczką czy zastosowanie wygodnych w obsłudze sprayów to dobry pomysł.