Buty dla małych dzieci

buty dla małych dzieci
Obuwie
Filtry
 • Wybrane filtry
  • Obuwie
  • maluch (20-27)
 • Grupa wiekowa
 • Sezon
 • Kategoria
 • Marka
 • Rozmiar
 • Kolor
 • Kampanie
 • Cena
  od
  do
Sortuj po
395Produktów

Buty dla małych dzieci Nike, adidas, Reebok i innych znanych marek w rozmiarach 20-27. Doskonale wspomagają prawidłowy rozwój stóp dziecka, zapewniając poczucie bezpieczeństwa i komfort użytkowania podczas codziennej aktywności. Łączą atrakcyjny design z wygodą, dlatego zadbaj zdrowie swojego dziecka z naszymi bucikami. Duży wybór kolorów i rozmiarów. Rozsądne ceny i regularne promocje!

Pierwszymi recenzentami i testerami naszych bucików są nasze dzieci. Aby ułatwić dobór rozmiaru każdy model buta, w rozmiarze 16-35 EU, ma wyjętą i zmierzoną wkładkę. Jeśli nie traficie z rozmiarem, gwarantujemy zwrot lub wymianę w ciągu 30 dni.

Buty dla małych dzieci - dlaczego najważniejszy jest odpowiedni dobór rozmiaru?

Stopka dziecka rośnie w ciągu roku średnio ok. 1 cm, czyli co miesiąc może to być nawet 1 mm. Trzeba to uwzględnić przy doborze rozmiaru. A zmierzenie stopki to nie jest prosta sprawa, kto już tego spróbował, dobrze wie, o co chodzi :) Dziecko niekoniecznie ma ochotę na współpracę, ale to najprostrzy sposób, aby ustalić długość stopy. My korzystamy ze sprawdzonego sposobu: kartka, pisak i linijka. Do otrzymanej długości stopy dodajemy ok. 1 cm i mamy długość wkładki w bucikach, które chcemy kupić. W naszych tabelach rozmiarowych długość ta określana jest jako rzeczywista długość wkładki. Trzeba jednak pamiętać, że każdy model bucików może posiadać inne, rzeczywiste długości wkłądek w poszczegółnych rozmiarach. Szczegółowe długości zmierzonych przez nas wkładek, można znaleźć w tabeli rozmiarowej znajdującej się w opisie każdego modelu.

Buty dla małych dzieci - jakie są najczęstsze błędy przy ustalaniu aktualnego rozmiaru?

Jednym z postawowych błędów jest mierzenie stopki dziecka, gdy nóżki nie "stoją" na podłodze, tylko w momencie jak dziecko śpi lub siedzi. Niestety różnice w długości stopy mogą być wtedy znaczące, dlatego ważne jest, aby dziecku podczas mierzenia udało się stać przez kilka chwil. Kolejnym błędem jest założenie, że buty mają służyć przez rok lub dłużej, a także sugerowanie się rozmiarami z innego modelu. Sprawdzanie rozmiaru aktualnie noszonych butów i na ich podstawie kupywanie większego, czy to z tej samej firmy czy innej, również nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ rzeczywiste długości wkładek mogą się od siebie różnić.

Buty dla małych dzieci - jak je czyścić?

Odpowiednia higiena i regularne czyszczenie obuwia dziecięcego jest kluczowe, gdyż mniejsze dzieci lubią traktować podeszwę jako formę gryzaka. Niech nas nie zmyli kolor podeszwy, na której nie widać zabrudzeń, czasem lepiej wybrać jaśniejszy kolor podeszwy, ponieważ można bez trudu dopatrzeć się zanieczyszczeń. Ze względu na bezpieczeństwo nie używajmy detergentów tylko zwykłą wodę i szczoteczkę. Wiele osób wkłada buciki do pralki i pierze jak odzież, czego nie polecamy. Buciki mogą ulec odkształceniu, a poszczególne elementy mogą się rozkleić. Jeśli już buty zostały całkowicie przemoczone, należy je dokładnie wytrzeć chłonnym ręcznikiem i pozostawić w przewiewnym miejscu do całkowitego wysuszenia.