Buty zimowe chłopięce i dziewczęce rozmiary 20 - 27

Buty zimowe chłopięce i dziewczęce rozmiary 20 - 27
Obuwie
Filtry
 • Wybrane filtry
  • Obuwie
  • Outdoor BDM
  • maluch (20-27)
 • Grupa wiekowa
 • Sezon
 • Kategoria
 • Marka
 • Rozmiar
 • Kolor
 • Kampanie
 • Cena
  od
  do
Sortuj po
47Produktów
Buty zimowe chłopięce i dziewczęce rozmiary 20 - 27  - adidas, Kangaroos i innych znanych marek w rozmiarach 20-27. Wygodne, ocieplane miękkimi i przyjemnymi materiałami w środku, gwarantują komfort termiczny na najwyższym poziomie przez całą zimę, nie dopuszczając do przegrzewania się stóp dziecka. Wybierając nasze zimowe buty zapewnisz swojemu dziecku bezpieczeństwo, chroniąc jego stopy przed zimnem i wilgocią. Duży wybór kolorów i rozmiarów. Rozsądne ceny i regularne promocje!
 
Buty zimowe chłopięce i dziewczęce rozmiary 20 - 27 - jak dopasować rozmiar?
W przypadku butów na zimę dobierając rozmiar zawsze należy pamiętać o kupieniu rozmiaru z odpowiednio dłuższą wkładką. Przy klasycznych bucikach sportowych przyjmuje się, że rzeczywista długość wyjętej i zmierzonej wkładki powinna być o ok. 1 cm dłuższa od poprawnie zmierzonej długości stopy. W przypadku butów na zimę, które dodatkowo posiadają wewnętrzne docieplenie ta długość powinna być co najmniej 1 cm dłuższa. Osobiście proponujemy nawet 1,5 cm. Dlaczego? Ten typ bucików może być użytkowany przez całą jesień, zimę i początek wiosny. W tym czasie (ok. 5-6 m-cy) stopa z pewnością urośnie o ok. 0,5 cm.
Zatem taki mały zapas jest konieczny. Nie należy również przesadzać z rozmiarem, bo w zbyt dużych stopa może mieć za duże luzy a dziecko będzie potykać się przy chodzeniu.
 
Buty zimowe chłopięce i dziewczęce rozmiary 20 - 27 - trzewiki, kozaki czy śniegowce?
Buciki na chłodne, jesienne i zimowe dni są produkowane w kilku modelach. Niemożliwością jest przewidzieć, jaki model sprawdzi się podczas najbliższej zimy.
Najbardziej praktyczne wydają się być trzewiki, które zastosowanie mają w najdłuższym okresie. Sprawdzą się w chłodne jesienne poranki, gdy malucha trzeba dostarczyć do przedszkola, zimą, gdy nie ma ekstremalnych warunków klimatycznych, śnieżyc czy dużych mrozów. Wiosną, natomiast pozwolą przejść od chłodów do pierwszych, cieplejszych dni.
Kozaczki przeznaczone są już na bardziej ekstremalne warunki. Mogą być wyposażone w doszczelniającą wkładkę lub są dodatkowo impregnowane. Sprawdzą się przy mrozach i zabawach na śniegu. Podobne zastosowanie mają śniegowce, przy czym ten model ma prostszą budowę. Wewnętrzna wkładka docieplająca zabezpiecza nogę przed zimnem, a kalosz przed przemakaniem. Lubiane są przez dzieci, które z łatwością je wkładają.
 
Buty zimowe chłopięce i dziewczęce rozmiary 20 - 27 - z kożuszkiem czy polarkiem?
Docieplenie w butach zimowych dla dzieci jest niezwykle ważne i nie chodzi tu o to, żeby buciki były "ciepłe", tylko dobrze służyły dziecku przy zmieniającej się pogodzie. Gdy nóżka jest przegrzana, dziecko robi się nieznośne, wierci się i bywa, że sam ściąga sobie buciki z nóżek. Kożuszki i futerka dobrze izolują nóżkę od zimna, ale mogą okazać się za "ciepłe" przy temperaturach powyżej 0. Jeśli dziecko jest głównie przewożone samochodem, gdy nie ma mrozów,  można wziąć pod uwagę docieplenie w postaci wkładek z materiału typu polar. To w zupełności wystarcza.  Jeśli uważamy, że stopka jest chłodna, można dodać dodatkową skarpetkę pamiętając, żeby nie była zbyt ciasna, ograniczając krążenie w nóżce.
Wracając do kożuszka, jeśli dziecka ma takie buciki i jest przewożone w samochodzie, pociągu czy autobusie, to warto poluzować na ten czas trochę rzepy lub sznurówki albo, jeśli jest taka możliwość, zdjąć je na czas podróży, dojazdu.