Buciki niemowlęce

buciki dla niemowlaka
Obuwie
Filtry
 • Wybrane filtry
  • Obuwie
  • maluszek (16-19)
 • Grupa wiekowa
 • Sezon
 • Kategoria
 • Marka
 • Rozmiar
 • Kolor
 • Kampanie
 • Cena
  od
  do
Sortuj po
26Produktów

Buciki dla niemowlaka w rozmiarach 16-19. Doskonale sprawdzą się podczas pierwszych miesięcy życia maluszka, wspomagając prawidłowy rozwój ich stóp. Duży wybór znanych marek: Nike, adidas, Reebok i innych. Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo swojego dziecka, wybierając nasze buciki!

Buciki niemowlęce - jak wybrać buty do nauki raczkowania?

Pierwszymi bucikami do raczkowania, są tzw. niechodki. Buty te różnią się od zwykłych tym, że mają miękką podeszwę i cholewkę. Kupujemy je dziecku, które kończy około pół roku. Oczywiście nie jest to regułą. Niechodki oswajają dziecko z butami, przyzwyczajając je do codziennego zakładania na nóżki, by w przyszłości było mu się łatwiej przyzwyczaić do butów ze sztywniejszą podeszwą. Ponadto mogą chronić stopkę dziecka od chłodu, gdy z wybieramy się z maluchem na spacer, a także paluszki maluszka, gdy raczkując przemierza wszystkie zakamarki naszego mieszkania. Są też znakomitą pamiątką, jaka pozostanie nam po dziecku, które już jako dorosły człowiek wyruszy w świat. Niechodki w żaden sposób nie mogą ograniczać swobody ruchów stopy dziecka. Maluch ma się w nich czuć swobodnie, jak w skarpetkach. Warto jest zainwestować i kupić modele markowe, bardzo dobrze wykonane, z użyciem materiałów najwyższej jakości, niż tańsze, służące bardziej do dekoracji.

Buciki niemowlęce - czy są dobrym pomysłem na prezent?

Urocze, lekkie i miękkie buciki dla niemowląt to cudowny prezent dla nowo narodzonego dziecka. Wielokrotnie kupienie prezentu spędza sen z powiek. Nie wiadomo bowiem, co nabyli już rodzice, co kupiła najbliższa rodzina, czego jeszcze potrzeba dziecku, a buciki są idealnym rozwiązaniem. Będą praktycznym prezentem, który ucieszy oko rodziców, ociepli nóżki dziecka, a także doda niemowlakowi jeszcze większego uroku. Na szczególną uwagę zasługują tutaj niechodki, które również posiadamy w naszej ofercie.

Buciki niemowlęce - czym kierować się przy zakupie piewszych bucików?

Wszystko zależy od pory roku i pogody, która jest na zewnątrz. Dzieci rodzą się przez cały rok, dlatego pierwszymi butami mogą być sandałki, półbuty, adidaski lub kozaczki. Materiał, z którego wykonana jest cholewka, powinien być odpowiedni do sezonu, w którym buciki będą użytkowane. Warto zwrócić też uwagę na kształt podeszwy, która powinna być węższa z tyłu, aby pięta, która przenosi główny ciężar ciała, mogła być stabilnie ulokowana w bucie, a szersza z przodu, aby paluszki miały swobodę podczas chodzenia. Elastyczność podeszwy zależy często od materiału, z którego wykonana jest cholewka, a więc najbardziej elastyczne podeszwy znajdują się w modelach butów, w których cholewka wykonana jest w lekkich, przewiewnych materiałów tekstylnych, siateczek np. typu mesh, a cholewka jest niska i najmniej okala stopę. Są to głównie buty przeznaczone na sezon wiosna-lato lub do pomieszczeń w przedszkolu lub szkole. Sztywniejsze i grubsze podeszwy znajdziemy w butach z wyższą cholewką, wykonaną ze skóry naturalnej lub ekologicznej, tzw. trzewikach lub półbutach, które użytkowane są na zewnątrz w sezonie jesień-zima, zima-wiosna. Osobną grupą są klasyczne kozaczki, przeznaczone na zimę, które mają dodatkową, docieplającą wkładkę. Ważnym elementem jest także usztywniony zapiętek, który jest ulokowany z tyłu cholewki. Ma on za zadanie utrzymać piętę w tej samej pozycji w bucie. Pięta podczas chodzenia nie może przesuwać się na boki, a bez odpowiedniego zapiętka dziecko swoim ciężarem mogłoby wykoślawić but, co miałoby bezpośredni wpływ na prawidłowy rozwój stopy. Istotną rolę odgrywają również wkładki, które w zależności od modelu bucika, mają rożną grubość, ale wszystkie są tzw. samoprofilujące się, czyli dopasowujące do stopy. Inaczej jest w sandałkach, ponieważ w nich nie ma wkładki, a wewnętrzna podeszwa jest już wyprofilowana, aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo stopie dziecka. Podwyższone ranty z przodu chronią paluszki, a wysoki rant z tyłu nie pozwala pięcie wyślizgiwać się z sandałka. Dla rodziców bardzo ważny jest również rodzaj zastosowanego zapięcia, który zależeć może od materiału, z którego wykonana jest cholewka, giętkości podeszwy lub fantazji projektanta. Najwygodniejsze są rzepki, które powinny być odpowiednie dociągnięte i dobrze ułożone względem siebie, a także samodociskowe gumeczki, w przypadku których trzeba sprawdzić, czy języczek ułożony jest poprawnie i nie przesunął się na boki. Klasyczne sznurowadła sprawdzą się najlepiej, gdy dziecko opanowało już samodzielnie technikę wiązania butów.